Derek 26

DEREK 26 je rodinně-turistická plachetnice, konstrukce ing. Zdeňka Davídka, určená pro vnitrozemskou i námořní plavbu 4- až 5členné posádky. Trup i paluba z polyesterového laminátu sendvičové konstrukce jsou pro loď dané délky neobyčejně prostorné. Interiér lodi, převážně z přírodních materiálů, je rozdělený do dvou uzavřených ložnic, salonu a kabiny WC. Interiér a některé další prvky lze upravit podle individuálních přání. Motorový prostor pod schůdky salonu umožňuje instalovat motor do 10 kW. 32,7 m2 plachet dává této turistické lodi slušnou rychlost.

STANDARDNÍ PROVEDENÍ

Trup i paluba mají sendvičovou konstrukci a jsou laminovány ručním kladením jednotlivých vrstev. Zvýšená odolnost proti osmóze je zajištěna užitím izoftalové polyesterové pryskyřice s izoneopentilglykolem na první dvě vrstvy. Na stejné bázi je použitý gelcoat. Kotevní skříně na přídi a úložný prostor pod lavičkou kokpitu jsou uzavřeny odklopnými kryty. Prosvětlení interieru zajišťují 2 okna v salonu, přední lukna, otvírací okénka na toaletě a v zadní ložnici. Pevný kýl s olověným balastem 580 kg. Na palubě je v základním provedení kolejnice kosatky a hlavní plachty s vozíky, 2 x organizér + 2 x trojstoper, 2 vinšny, přední a zadní nerezové koše a 6 sloupků relingu.

Takeláž: AL stěžeň a ráhno s kováním, pevné a pohyblivé lanoví včetně kladek.

Elektroinstalace: rozvodná deska s šesti vypínači a jističi, poziční světla, osvětlení přední a zadní ložnice, toalety, salonu a kuchyně. Kabeláž pro každé odběrné místo samostatnou dvoulinkou.

Instalace vody: nádrže na 70 l s elektrickým čerpadlem. Kohoutky u dřezu v kuchyni a u umyvadla na toaletě.

Interiér má vysoký podíl dřevěných dílů, běžně z mahagonu či dubu, na přání i jiné dřeviny. Dispozice má dvě základní varianty: přední dvojlůžko oddělené přepážkou s dveřmi nebo otevřený prostor bez této přepážky. Záďové dvojlůžko s uzamykatelnými dveřmi. Toaleta je rovněž uzamykatelná. WC chemické nebo na přání splachovací. V salonu je sedačka využitelná i na spaní, stolek, malá sedačka s navigačním ministolkem a kuchyňský kout s dřezem a vařičem. Skříňky a poličky jsou na všech využitelných místech. Úložné prostory jsou také pod všemi lůžky. Pod vstupními schůdky je dostatečně velký prostor pro zabudování motoru. Podhled paluby je z bílého laminátu. Podlaha koberec nebo imitace palubek. Boky čalouněné. Loď je možno dodat i v jiném než bílém barevném provedení.

[table id=2 /]

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.